Stowarzyszenie "KABAR" w Łodzi

sekcja strzelecka

W lutym, pomimo środka zimy przy ładnej wiosennej pogodzie, padł nowy rekord pod względem liczby zawodników, którzy przybyli zmierzyć się w przygotowanych przez KABAR zawodach strzeleckich.

Na starcie stanęło aż 101 zawodników reprezentujących 14 klubów strzeleckich z 9 miast Polski.

Zawodnicy mieli możliwość współzawodniczenia w 7 konkurencjach, co się w sumie przełożyło na 371 osobo-startów (co też ustala nowy rekord w osobo-startach na naszych zawodach).

Poza zwykłymi strzelaniami do tarcz, które odbywały się w standardowy sposób, należy wspomnieć o przygotowanych przez naszych Kolegów bardzo ciekawych układach torów dla Strzelby Gładkolufowej i 3-GUN.

W tym miesiącu wprowadzone urozmaicenie polegało na postawieniu "ściany", za którą krył się strzelec na torze dla Strzelby i rozdzielenie blach na dwie grupy po 5 z lewej i prawej strony toru. Takie rozwiązanie wprowadziło pewne utrudnienie, co w widoczny sposób przełożyło się na zwiększone czasy ostrzelania celów jak i większą niż zazwyczaj liczbę niecelnych strzałów tzw. "missów" ... (w końcu ogólnie wiadomo, że przy ostrzeliwaniu z za ściany celów, które znjadują się po lewej  stronie ściany potrafią "wymięknąć" nawet najwięksi "fachowcy" ;) ).

Natomiast urozmaicenie na torze 3-GUN polegało na wprowadzeniu w ramach trzech stanowisk dwóch "okien" po lewej i prawej stronie toru, poprzez które były ostrzeliwane odległe tarcze IPSC - karabin i pistolet. Po środku toru znajdowało się stanowisko dla karabinu (gongi), pistoletu (bliska tarcza IPSC nazwana przez zawodników krótko: "egzekucją") oraz dla strzelby (blachy były rozmieszczone w dwóch bliższych od tarcz IPSC grupach po lewej i prawej stronie toru).

Poprawne przejście obydwu torów, a zwłaszcza toru 3-GUN nie było proste bo wymagało wcześniejszego zaplanowania taktyki oraz trochę ruchu w trakcie samego przechodzenia toru, ale za to w efekcie końcowym sprawiało dużą frajdę i wzbudzało wiele emocji, które były widoczne podczas prowadzonych przez zawodników dyskusji. Bardzo cieszy fakt, że coraz większa liczba zawodników kompletuje wymagany sprzęt i postanawia zmierzyć się na różnorodnych torach 3-GUN. Tym razem w tej konkurencji wspólzawodniczyło już 19-stu zawodników. Nasi "łaskawi" sędziowie przyznali tylko jedną DQ za odłożenie dwóch broni do tego samego urządzenia.

Podsumowując krótko: było bezpiecznie, fachowo i sympatycznie.

Mieliśmy też co prawda jakieś skargi na brak wystarczającej ilości kiełbasek do grilowania, ale zapewniam, że pracujemy nad tą sprawą...

Na zakończenie nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie podziekować Organizatorom i obsłudze zawodów oraz wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali sie nas odwiedzić.

Projektantom finezyjnych torów składam dodatkowe podziękowania z życzeniami aby ich kreatywność nie słaba w czasie.

Wnoszę też prywatną prośbę: Koledzy, więcej takich torów jak te wspomniane wyżej :)

Najlepsze rezultaty uzyskały osoby:

  • Karabin Centralnego Zapłonu (100 metrów, 20 strzałów + 3 próbne, tarcza 500mm 1-10) - KALUPA Przemysław KABAR-Łódź - 157 punktów
  • Karabin Dowolny (100 metrów, 20 strzałów + 3 próbne, tarcza 500mm 1-10) - SEJDA Piotr KABAR-Łódź - 175 punktów
  • Karabin Centralnego Zapłonu (50 metrów, 10 strzałów + 3 próbne, tarcza 250mm "żołnierz" 5-10) - KLIMCZAK Piotr KRUK-Łask - 94 punkty
  • Pistolet Centralnego Zapłonu (25 metrów, 10 strzałów + 3 próbne, tarcza 500mm 1-10) - DUDA Krzysztof KRUK-Łask - 93 punkty
  • Pistolet Sportowy Bocznego Zapłonu (25 metrów, 10 strzałów + 3 próbne, tarcza 500mm 1-10) - KLIMCZAK Piotr KRUK-Łask - 90 punktów
  • Strzelba dynamiczna gładkolufowa (15 metrów, 2*5 małych blach(13cm) po lewj i prawej stronie "ściany") - NOWAK Jarosław DZIESIĄTKA-Łódź - 19.87 sekund (100 punktów)
  • Tor 3 Gun (układ złożony z 3 stanowisk w tym dwa "okna", 5 gongów i 4 tarcz IPSC karabin, 10 małych blach strzelba (13cm), 3 tarcz IPSC pistolet) - WANDZEL Robert KABAR-Łódź - 79.84 sekund (100 punktów)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy...

... i zapraszamy do lektury szczegółowych wyników zawodów.

 

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2015 - 2020. Stowarzyszenie KABAR

Wszelkie prawa zastrzeżone.