Stowarzyszenie "KABAR" w Łodzi

sekcja strzelecka

W marcu, przy ładnej pogodzie i dodatniej temperaturze, rozegraliśmy trzecie w tym roku zawody klubowe. Tak jak i poprzednio organizator dołożył wszelkich starań, aby uczestnictwo w zawodach było dla was jak najmniej uciążliwe.

Na starcie stanęło 115 zawodników reprezentujących 14 klubów strzeleckich z 10 miast Polski.

Zawodnicy mieli możliwość współzawodniczenia w 8 konkurencjach, co się w sumie przełożyło na 421 osobo-startów.

 Obraz 089 800x600

Do marcowych ciekawostek należy zaliczyć:

- WAWRZONOWSKI Marek z OSiR Koluszki z wynikiem 178 punktów ustanowił nowy rekord w konkurencji Karabin Centralnego Zapłonu 100 metrów. Poprzedni rekord: 173 punkty, ustanowiony 1 marca 2015 roku należał do PIECZYŃSKI Mariusz z KABAR Łódź.

Markowi serdecznie gratulujemy.

- Po raz trzeci podwójne pierwsze miejsce na torze "PM". Koledzy: KLIMCZAK Piotr z KRUK Łask i PAWLIK Tomasz z IGLICA Bełchatów uzyskali ten sam wynik wynoszący 92 punkty wraz z tym samym rozkładem trafień: 4x10 + 4x9 + 2x8.

- Aż cztery dyskwalifikacje wlepili zawodnikom nasi sędziowie: dwie na torze 3Gun, i po jednej na torach: strzelba i karabin 100 metrów. Wszystkie cztery za podobne przewinienie: nieodpowiednie obchodzenie się bronią (np. niekontrolowany strzał)

Gdy podczas rozgrywania konkurencji, zwłaszcza dynamicznej, nie mamy pewności czy w komorze jest naboj, a mamy zamiar dalej kontynuować ostrzeliwanie celów na torze, to nie kombinujemy jak to sprawdzić strzelając np. trzy metry od swojej stopy lub strzelając ponad kulochwytem, tylko namierzamy i ostrzeliwujemy kolejny cel na torze lub celujemy w kulochwyt jeśli nie ma już celów do ostrzelania. Jeśli skończyliśmy ostrzeliwanie celów to też nie kombinujemy jak sprawdzić co jest w komorze, tylko zabezpieczamy broń i ją odkładamy do urządzenia, przed podjeciem kolejnej broni lub sygnalizujemy koniec konkurencji i przy asyscie sędziego sprawdzamy zawartość komory.

 Obraz 087 800x600

Jak zawsze, tak i tym razem też było bezpiecznie i wszystko poszło wyjątkowo sprawnie. Ostatni zawodnicy rozegrali swoje konkurencje jeszcze przed godziną 15-tą.

Podsumowując krótko: zadowoleni uczestnicy, bezpiecznie, fachowo i sympatycznie i oby tak nadal było i nic się pod tym względem nie zmieniało.

Na zakończenie nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie podziękować Organizatorom i obsłudze zawodów oraz wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali się nas odwiedzić.

Najlepsze rezultaty uzyskały osoby:

  • Karabin Centralnego Zapłonu 100m, 20 strzałów - WAWRZONOWSKI Marek OSiR Koluszki - 178 punktów
  • Karabin Dowolny 100m, 20 strzałów - KLIMCZAK Piotr KRUK Łask - 163 punkty
  • Karabin Centralnego Zapłonu 50m, 10 strzałów - KLIMCZAK Piotr KRUK Łask - 93 punkty
  • Pistolet Centralnego Zapłonu 25m, 10 strzałów - BARTOSIEWICZ PRzemysław OSiR Koluszki - 92 punkty
  • Pistolet Sportowy 25m, 10 strzałów - KOZŁOWSKI Marek KABAR Łódź - 95 punktów
  • Pistolet Centralnego Zapłonu "PM" 50m, 10 strzałów - KLIMCZAK Piotr KRUK Łask, PAWLIK Tomasz IGLICA Bełchatów - 92 punkty
  • Strzelba dynamiczna, 10 strzałów - MASTALIŃSKI Zdzisław KABAR Łódź - 16.92 sekund (100 punktów)
  • Tor 3 Gun "Ligi Sportera" (opis układu) - JACEK Zdzisław KABAR-Łódź - 95.96 sekund (100 punktów)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy...

... i zapraszamy do lektury szczegółowych wyników zawodów.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2015 - 2025. Stowarzyszenie KABAR

Wszelkie prawa zastrzeżone.